O mnie.


Edmund Mrozowski

Rocznik 1960. Żonaty. Dwoje dzieci.
Wielbiciel muzyki filmowej i elektronicznej. Systematycznie jeździ na rowerze i się gimnastykuje.
Bardzo optymistycznie nastawiony do życia. Pełen humoru i autoironii. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Zawodowo: psycholog, menedżer, trener, coach, konsultant, doradca, sprzedawca, mentor, motywator, humanista; comentre

Ukończyłem Technikum Mechaniczno-Odlewnicze - specjalność Obróbka Skrawaniem. Przez cztery lata pracowałem w Hucie Małapanew w Ozimku jako pracownik fizyczny. Spędziłem dwa lata w zasadniczej służbie wojskowej jako kierowca-mechanik czołgu. Na studia zdawałem cztery razy. Rozpocząłem gdy moi rówieśnicy kończyli. Zdałem i ukończyłem studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – praca magisterska z zakresu psychologii pracy. Kolejne sześć lat spędziłem na Wydziale Psychologii UJ jako asystent. W 1995 odszedłem z uczelni, bo nie było z czego żyć.

Najpierw zostałem Agentem Ubezpieczeniowym w TUnŻ Nationale Nederlanden. Potem szkoleniowcem - przechodząc wszystkie szczeble kariery w tym dziale. Były to niezwykle cenione szkolenia - do tej pory wspominane na rynku. Przeszkoliłem wtedy kilka tysięcy osób! Przeprowadzałem, tworzyłem i współpracowałem w tworzeniu szkoleń sprzedażowych, oraz szkoleń dla kadry zarządzającej z zakresu rekrutacji, budowania zespołu, zarządzania zespołem, kreowania liderów, itd. Od początku bardzo interesowałem się kwestią motywacji i umiejętnością nawiązywania trwałych relacji społecznych i biznesowych.

Stworzyłem i przeprowadzałem, szkolenia motywacyjne. Przeszedłem, miedzy innymi, wszystkie szkolenia LIMRA (zarządcze i sprzedażowe). Od 2000 roku na stanowiskach dyrektorskich. Szef szkoleń w Warcie Wita. Twórca Akademii Warty Wita – systemu szkoleniowo-motywacyjnego. Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich i Szkoleń w Pioneer Nationwide. Szef szkoleń i szkoleniowiec w TUnŻ Nationwide. Po zmianie właściciela i nazwy Nationwide na Aegon zostaję Dyrektorem ds. Rozwoju Sieci Własnej bardzo przyczyniając się do terytorialnej ekspansji i jakościowego umocnienia Firmy w Polsce. W wyniku tej ekspansji zostaję Dyrektorem Makroregionu Południe, by po 12 latach pracy w Aegon rozpocząć własną działalność.

Od tego momentu (2012) współpracowałem z wieloma firmami, przedsiębiorcami, osobami prywatnymi, stowarzyszeniami, między innymi: Bankiem CREDIT AGRICOLE, gdzie opracowałem i wdrożyłem system certyfikacji sprzedaży ubezpieczeń życiowych a obecnie jestem konsultantem i koordynatorem w projekcie kreowania przedsiębiorczości dla kadry zarządzającej bankiem. PZU, gdzie np. zaprojektowałem sposób pracy z ludźmi z syndromem wypalenia zawodowego, opracowałem szkolenia i zrobiłem komplet materiałów wraz z podręcznikami dla systemu wdrożenia młodych adeptów do zawodu. AXA - rozwijanie kompetencji menedżerskich. EKOPLON, GENERALI, SCANDIA, NATIONALE NEDERLANDEN. W tej ostatniej przez dwa lata brałem udział w dwóch dużych projektach rozwoju sieci sprzedaży, wdrażania standardów sprzedaży i zarządzania (Bliżej Klienta, Start). Byłem w nich odpowiedzialny za wdrożenie standardów w obszarach sprzedaży i obsługi klienta oraz zarządzania zespołem sprzedażowym, menedżerami sprzedaży w ramach rozwoju kompetencji Sił Sprzedaży. Opracowywanie najlepszych praktyk sprzedaży i zarządzania sprzedażą. Prowadzenie spotkań coachingowych oraz warsztatów i szkoleń z kadrą zarządzającą wszystkich szczebli i sprzedawcami w oparciu o indywidualne potrzeby i plany rozwoju sieci. Asysty w realnych procesach sprzedażowych i zarządczych.Wszystkie zajęcia prowadzę w oparciu o wartości humanistyczne – z uwagą skierowaną na potrzeby, godność i swobodny rozwój człowieka oraz racjonalne myślenie. Opracowałem własny model i filozofię pracy – comentryzm. Specjalizuję się w motywowaniu siebie i innych. Na co dzień, opracowywałem oraz wdrażałem w praktyce także inne szkolenia i programy:

 • Standardy sprzedaży i zarządzania
 • Kreowanie i wsparcie Liderów (coaching)
 • Motywacja
 • Wypalenie zawodowe
 • Finanse osobiste
 • Procesy komunikacji w sprzedaży i zarządzaniu
 • Zarządzanie zmianą
 • Zarządzanie stresem

Prowadzę coaching. Udzielam superwizji trenerskich, menedżerskich. Konsultuję projekty.

Współpracuję z:
 • Uniwersytetem Gdańskim - Wydział Nauk Społecznych. Jestem jednym z założycieli Stowarzyszenia Coachingu Biznesu przy Uniwersytecie Gdańskim
 • Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie - gościnne wykładałem na wydziale Zarządzania
 • Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie - wykłady

Dziękuję.


Edmund Mrozowski w liczbach

Kilometry

1000000+ km

przejechałem


Milion to całkiem nieźle brzmiąca liczba ale niedoszacowana... wpisałem zachowawczo ;-)

Przeszkoleni

10000+ osób

przeszkoliłem


Tyle osób miałem okazję gościć na moich szkoleniach. Jak podliczyłem nie mogłem uwierzyć - zebrało się całe miasteczko.

Szkolenia

500+ szkoleń

przeprowadziłem


Czas trwania szkolenia jest zróżnicowany i wynosi od jednego do trzech dni.

Kawa

1000+ litrów

wypiłem podczas zajęć


Kawa to podstawowe paliwo napędowe w życiu szkoleniowca ;-)


Współpracuję & Polecam


Firmy z którymi współpracuję i polecam:


Pracownia Psychoterapeutyczna Kraków - Lidia Gadomska: link


Firma szkoleniowa Sail & Learn - szkolenia podczas rejsów: link